39 Qvevri

Головною цінністю виноробні «39 Квеврі» є традиційне грузинське вино, створене з місцевих сортів винограду та витримане старовинним способом у кеврі.

 

Метою компанії було виробляти саме таке вино, тому вони вирішили збудувати виноробню у селі Біцменді, в одному із найзнаменніших історичних місць Картлі, центрі виноградарства та виноробства. На цій території були посаджені виноградники на яких вирощують чотири грузинські сорти винограду (Шавкапіто, Горулі Мцване, Кісі та Хіхві).

 

Біцменді має особливе історичне значення і пов'язане з іменами таких відомих традиційних грузинських виноробів, таких як Гурамішвілі, з його знаменитими виноградниками та погребами, або Іллі Цинамдзгврішвілі, одного з найвизначніших діячів XIX століття, засновника та педагога Цинамдзгвріанткарського сільськогосподарського.

Цінності та погляди 39 Qvevri засновані на цій традиції.

 

Історія:

 

Регіон Картлі, у тому числі села Бітсменді, Сагурамо (Гураміанткарі), Джигаура та інші села, історично славився виноградниками та погребами князів Гурамішвілі. Давид Гурамішвілі у своїх творах не раз згадує тутешній виноград та вино. Історичні джерела також містять інформацію про знамениті вина цього регіону. У XIX столітті, завдяки зусиллям Іллі Цинамдзгврішвілі, ця місцевість поряд із сільськогосподарським набула статусу освітнього центру. Спочатку Ілля Цинамдзгврішвілі відкрив училище, а потім опублікував книгу з вирощування винограду. Саме в цій книзі ми знаходимо відомості про те, що у Гурамішвілі мав тут виноградник в понад 100 гектарів, а посеред виноградника був великий льох з тесаного каменю (який діє досі) «з великими повними квеврi». 

 

Картлі - один з найбільш самобутніх регіонів грузинського виноробства, з особливими винами, і ця унікальність обумовлена місцевим кліматом, ґрунтами і, звичайно ж, різновидами сортів: з білих сортів Чинурі, Горулі Мцване, Бедушурі білі, з червоних - Тавквері і Шавкапіто. У Картлі також поширені Ркацителі і Сапераві, а також кілька іноземних сортів, наприклад Аліготе, чорне і біле Піно та ін. Є такі рідкісні сорти, як Данахарулі , Буза, Арагвіспірулі, Андреулі, Дакідула, Грдзельмтевана, Грубела та інші. У Картлі багато ділянок, долин та сіл для виноробства - Атени, Хідіставі, Окамі, Самтавісі, Ламіскана, долина Мухрані; проте зона Біцменді-Сагурамо-Джигаура-Цинамдзгвріанткарі має особливі відмінності. Цей бік навіть називають «Маленькою Кахетією».

 

Розміщення:

Село  Біцменді  розташоване у східній частині  Грузії, у північно-східній частині рівнини Мухран-Сагурамо, що відноситься до Мцхетського муніципалітету регіону Мцхета-Мтіанеті. Воно оточене ущелинами Ахтана і Русісхеві, і з півночі межує з великими лісовими масивами. Село розташоване на висоті 620-650 м над рівнем моря, на відстані 20 км від міста Мцхета.

 

Грунт та Клімат:

На рівнині Сагурамо зустрічаються переважно лугові бурі та алювіальні карбонатні ґрунти, що характеризуються зернистою структурою. Трапляються різні кам'яно-галькові піщані ділянки. Ґрунт має хороші фізичні властивості і зберігає достатню кількість вологи, багата на мінерали та мікроелементи. Глибина родючого горизонту місцями становить 60-80 см. У міру збільшення глибини ґрунт набуває вищої загальної карбонатності та лужної реакції.

Виноградники 39 Qvevri також є класичним прикладом даної зони, особливо якщо врахувати, що вони вирощуються в передгір'ях, неподалік ущелин, де добре відчувається вплив лісу. Це місце називають Маленькою Кахетією, де спекотні сонячні дні та прохолодні, вітряні ночі створюють чудові умови для дозрівання винограду. Передгір'я, невеликий ухил, ліс, гарна аерація та вечірня прохолода – запорука найкращого врожаю, оскільки прохолода дуже важлива задля досягнення фізіологічної зрілості.

 

Що стосується клімату, село Біцменді  відрізняється помірним теплим кліматом, з холодною зимою та спекотним літом. Середня багаторічна температура повітря становить 10,8°C, найспекотніші місяці – липень та серпень. Середня температура в цей період становить 22-23°С, сума річних активних температур – 3240-36700 С, а середньорічна кількість опадів – 570-620 мм (іноді досягає 700 мм, наприклад – 691 мм у 2018 році).

Сніг випадає рідко. Найбагатші опадами місяці - квітень (120-140 мм) та травень (140-180 мм). Мінімальна температура взимку іноді падає до - 13 - 15 0C, (дані за останні 20 років). Найхолодніші місяці – грудень та лютий. Середня річна вологість повітря – не більше 60-62%. Напрям вітрів переважно від південного заходу на північний схід.

Продукцiя Сайт виробника